Персонал » 2007 » № 1

Новини Академії

Всеукраїнська наукова конференція «Вища освіта в контексті державної політики України»

Метою проведення в Міжрегіональній Академії управління персоналом Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: «Вища освіта в контексті державної політики України», яка відбулася, є визначення місця та ролі національної системи освіти у державотворчих процесах і державній політиці, обговорення процесу формування єдиного гуманітарного простору в межах України, ґрунтовний аналіз Болонського процесу та досвіду закордонних вищих шкіл, їх пристосування до реалій українського освітнього ринку, а також значення органів студентського самоврядування в структурі управління вищим навчальним закладом.

У роботі конференції взяли участь провідні науковці та педагоги з 19 регіонів України.

Від імені Президії Академії всіх присутніх привітав ректор МАУП Микола Головатий: «Я радий вас вітати у стінах Міжрегіональної Академії управління персоналом. Сьогодні я закликаю вас узяти участь у надактуальній дискусії, щодо визначення місця та ролі вітчизняної системи освіти у контексті державної політики. За попередні п´ять років, ми провели 12 різноманітних заходів та видали п´ять унікальних книг, присвячених питанням інтеграції національної системи освіти в світову та європейську. Це говорить про те, що ми плідно працюємо й уважно відслідковуємо всі тенденції. Якщо говорити про хибність освітянської політики України, то варто зазначити, що вона досі визначається як галузь народного господарства, тоді як у світі, освіта визначається пріоритетною сферою життя суспільства, тому допоки державні чиновники не включать національну систему освіти в контекст державної політики, ми відставатимемо в розвитку від провідних країн світу. Окрім того, варто змінити статус Міністерства освіти з фіскально-контролюючого органу на державний центр високоякісної науково-дослідної навчально-методичної роботи, вони повинні максимально сконцентруватись на наданні допомоги навчальним закладам, а не тішитись їх скороченням. Також виступаємо за ліквідацію Вищої атестаційної комісії та закликаємо кожному ліцензованому й акредитованому ВНЗ надати право присуджувати вчені звання та наукові ступені і власні дипломи згідно європейської практики. Отже, беручи участь у подібних конференціях, ми мусимо не лише обговорювати, а й активно долучатись до вирішення гострих проблем вітчизняної системи освіти».

Цей науковий форум дозволить об´єднати науковий потенціал представників наукових установ і навчальних закладів усіх регіонів України та надасть нового імпульсу у визначенні місця та ролі вищої освіти в контексті державної політики.
Отримали студентські квитки...

11 грудня відбулось вручення студентських квитків першокурсникам Інституту міжнародної економіки і фінансів імені Святої Великої Княгині Ольги Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Привітали новоспечених студентів найбільшого недержавного ВНЗ в Україні директор інституту Микола Базась та декан факультету заочних форм навчання Олена Фещенко, вручивши всім присутнім новенькі студентські квитки.

В Академії, у процесі навчання, всі студенти зможуть засвоїти фундаментальний цикл гуманітарних і соціально-економічних дисциплін, отримати сучасні знання, європейського рівня з цілої низки практично орієнтованих предметів, зокрема фінансового менеджменту, міжнародних валютно-кредитних та фінансових відносин і банківського менеджменту. Але важливо те, що в Академії студенти навчаться застосовувати набуті знання для досягнення власного та суспільного добробуту.
... дипломи магістрів

15 грудня в Президії Міжрегіональної Академії управління персоналом відбувся урочистий випуск магістрів заочної форми навчання Інституту права імені Володимира Великого.

Дипломи магістрів зі спеціальності «Правознавство» отримали 40 студентів, серед них шість із відзнакою.

Привітали магістрів декан заочного відділення, доцент Василь Павленко та заступник директора

Інституту права Наталія Головко. Вона сказала: «Шановні магістри, вітаю вас від щирого серця зі здобуттям найвищого освітньо-кваліфікаційного рівня. Бажаю вам усім, любі наші випускники, щастя, успіхів в особистому житті і на професійній ниві, нових творчих звершень та наснаги. Нехай все у вашому житті буде на відмінно».

Із дипломами вищого освітньо-кваліфікаційного рівня магістр, випускники Інституту права зможуть працювати юристами, адвокатами, помічниками керівників, консультантами на державних та приватних підприємствах.
Студенти МАУП — дітям-сиротам

Ось уже шостий рік поспіль студенти Президентського університету Міжрегіональної Академії управління персоналом проводять благочинні акції у місті Березань для трьох сотень дітей-сиріт із понад 12 дитячих будинків та шкіл-інтернатів. А все розпочалося на зламі тисячоліть, коли співробітники департаменту позанавчальної роботи звернулись до студентів Академії з пропозицією допомогти обездоленим діткам. Благочинну акцію одразу підтримав голова Наглядової ради МАУП Георгій Щокін та виступив з ініціативою приймати дітей-сиріт на безкоштовне навчання. Із тих пір до лав найбільшого навчального закладу України щороку приймають на безкоштовне навчання 17 дітей-сиріт, повністю забезпечуючи їх усім необхідним, а головне дарують дітям відчуття материнської опіки та турботи.

Уже традиційно до новорічних свят та Великодня за сприяння студентської ради Академії, сту-денти-волонтери приїздять до позбавлених батьківської опіки дітей, які чекають гостей із великим нетерпінням та з веселими концертними програмами, театральними виставами, даруючи дітям солодощі, теплий одяг та необхідні на повсякдень речі, а головне, тепло усмішок та сердечну радість. Метою проведення подібних благочинних акцій для студентів МАУП та департаменту позанавчальної роботи є необхідність виховувати у молодого підростаючого покоління почуття милосердя та заохочувати до меценац-тва, на засадах турботи і взаємодопомоги.
Молодь — цінуй своє життя!

Із таким гаслом у Міжнародний день боротьби зі СНІДом до студентської молоді Міжрегіональної Академії управління персоналом звернулися провідні фахівці з питань протидії найстрашнішій хворобі людства: керівник Центру «Наша родина» Київського міського центру соціальних служб для дітей та молоді КМДА Юлія Тищенко, міжнародний експерт із паліативної опіки Віл-інфікованими, консультант Інституту відкритого суспільства у Нью-Йорку Мері Коклен, виконавчий директор соціальних працівників України Надія Пукас та Президент Асоціації паліативної допомоги, директор інформаційно-аналітичного центру дослідження здоров´я молоді МАУП Світлана Мартинюк-Гресь.

Такі зустрічі вже стали традицією в Академії, адже саме тут Головне управління охорони здоров´я КМДА, управління освіти Голосіївської районної державної адміністрації міста Києва, Українська асоціація європейської мережі шкіл сприяння здоров´ю та ВМГО «Молодь третього тисячоліття» започаткували загальнонаціональний дитячий і молодіжний рух «Здоров´я молоді — в її руках», основною метою якого є об´єднання молоді щодо формування здорового способу життя та збереження української нації.

Гості відзначили високі результати роботи інформаційно-аналітичного центру дослідження здоров´я молоді МАУП, який спільно з навчально-освітніми закладами Голосіївського району відпрацював модель організації дозвілля в поза-навчальний час, як одну з форм залучення молоді до здорового способу життя, патріотичного виховання та підняття суспільної моралі. Студенти Академії отримали пропозицію співпрацювати з Київським міським центром соціальних служб для дітей та молоді КМДА у проведенні інформаційних проектів, щодо подолання соціальних негараздів у суспільстві.

Під час заходу, за сприяння управління національно-патріотичного виховання МАУП, відбулись виставка та вручення інформаційних буклетів Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІДу в Україні, а на завершення всі присутні переглянули фільм «Наближення», наданий Об´єднаною Програмою ООН по ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) та отримали запрошення на концерт за участі зірок естради, присвячений Міжнародному дню боротьби зі СНІДом.
Корпоративна культура МАУП

Із року в рік для розвитку творчих здібностей та активізації громадської діяльності в МАУП проводяться різнопланові культурно-мистецькі заходи, що покликані формувати у студентів засади успішного і самодостатнього українця зі здоровим корпоративним духом — будівника власної держави.

Головною метою виховання студентської молоді в Академії є не лише підготовка висококваліфікованого фахівця, але й виховання свідомого гро-мадянина-патріота, людини національно свідомої, інтегрованої в сучасний світ, конкурентоспроможної на міжнародному ринку праці.

Одним із наймасовіших проектів у Академії є фестиваль художньої творчості «Артпалітра». У фестивалі щороку беруть участь талановиті студенти та співробітники з усіх регіональних підрозділів Міжрегіональної Академії управління персоналом. Фестиваль проводиться за напрямками: декоративно-прикладне мистецтво, живопис, фотомистецтво, літературна творчість, пісенна творчість, хореографія. Проект зазвичай збирає відомих діячів вітчизняної культури, які презентують свої нові творчі здобутки та беруть активну участь у відкритті молодих талантів.

Дуже популярним у МАУП став конкурс студентської пісні «Студентська осінь», що вже протягом декількох років проводиться на початку жовтня. Із усіх куточків України прибуває до Академії творча молодь — автори та виконавці студентської пісні, щоб показати глядачам свою майстерність музичного і вокального виконання і артистизм. Компетентне журі конкурсу визначає переможців у номінаціях «Авторська пісня», «Бардівська пісня», «Естрадна пісня», «Вокал», «Дует», «Ансамбль» та «ВІА».

Справжнім святом молодого духу і краси є конкурси «Студентська красуня» та «Лицар МАУП», в яких змагаються, демонструючи інтелект, вишуканість, силу, привабливість, вправність, манери поведінки, дотепність, артистизм та вміння причаровувати серця, симпатичні і впевненні в собі студенти Академії. Дівчата виборюють титул най-привабливішої у номінаціях «Панна модель», «Панна досконалість», «Панна глядацьких симпатій» та «Панна елегантність». Хлопці демонструють мужність, силу та інтелект, змагаються у номінаціях «Модель», «Студент-талант», «Фотомодель», «Студент-спортсмен», «Студент-інтелектуал».

Також у Академії першокурсники відзначають початок свого студентського життя. Вони організовують і проводять святковий концерт «Дебют першокурсника», потішаючи гостей театральними виставами, запальними танцями, поетичним декламуванням віршів та піснями, демонструючи таланти, творчі здібності.

Усі ці свята об´єднують студентство, формують звичаї і традиції Академії, додають натхнення і бажання вчитися, спілкуватися і насолоджуватися молодістю.